TEATR MIGRO / DROM – ŚCIEŻKAMI ROMÓW

Scenariusz, reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Obsada:
Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń Sławomir Bendykowski, Marek Gierat, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz? DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Teatr Migro powstał w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy członków zespołu Teatru KTO, którzy zapragnęli tworzyć własne projekty. Artyści Migro łączą doświadczenie zdobyte w pracy przy realizacji spektakli i widowisk plenerowych KTO z interesującymi ich tematami, inspiracjami artystycznymi, tworząc w ten sposób własną wizję teatru ulicznego. Jak dotąd Teatr Migro posiada w swoim repertuarze dwie produkcje – „Drom – ścieżkami Romów” – poetycko-muzyczną opowieść o wędrówce i historii Romów oraz „Ławkę” – kameralny spektakl łączący teatr ruchu z tańcem współczesnym.

 


Data

czwartek - 03.09.2020

Czas

18:30

Lokalizacja

Łomża • Plac Katedralny
Kategoria
XXII MFT WALIZKA

Organizator

XXII MFT WALIZKA

Komentowanie jest wyłączone

Translate