Niesamowite przygody skarpetek

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy jedną. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo prezydentami.

Scenariusz widowiska pomyślany jest jako forma programu telewizyjnego na żywo, w którym główną postacią jest Pan Telewizorek, prowadzący autorski program „Dom na wesoło, czyli kopnięty dom”. Nasi bohaterowie to rodziny Kowalskich i Malinowskich, które ze sobą rywalizują, ale w sposób zupełnie neutralny, serdeczny, przyjazny oraz bawią się tekstem i humorem sytuacyjnym, wykreowanym przez Justynę Bednarek we wspaniałej książce dla dzieci „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

W naszym spektaklu nie zmieściły się wszystkie przygody, ale jest Skarpetka Prezydent, Mysia Mama, Skarpetka Detektyw, Skarpetka Doktor, Skarpetka Gwiazda, a całość widowiska zamyka podróż w czasie do Hilo, podczas której, my dorośli, wracamy do świata dzieciństwa.

Dzięki nieskrępowanej wyobraźni znakomitego scenografa Przemysława Karwowskiego powstał spektakl niezwykły w formie: barwny, intrygujący, chwilami liryczny, z dreszczykiem, egzaltowany, lecz nade wszystko bardzo aktualny i dotykający współczesnej rzeczywistości. Ale
o tym przekonacie się już w naszym teatrze, do którego serdecznie zapraszamy.

Autor: Justyna Bednarek
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Antoniuk
Scenografia: Przemysław F. Karwowski
Kostiumy: Eva Farkašová
Muzyka: Bogdan E. Szczepański
Choreografia: Jacek Gębura
Animacje: Justyna Sołomianko

Obsada:
– Beata Antoniuk
– Miłosz Cieślik
– Marzanna Gawrych
– Agnieszka Horniczan
– Tomasz B. Rynkowski
– Julia Sacharczuk
– Rafał Swaczyna


Bilety na spektakle odbywające się w sali widowiskowej TLiA są dostępne w Biurze Organizacji Widowni oraz za pośrednictwem platformy Bilety24.
Rezerwacje i wejścia grupowe: 86 216 31 93, 666 383 704.

Harmonogram

17:00 -
Niesamowite przygody skarpetek
Grupa wiekowa: 5+

Data

sobota - 24.08.2024
Łomża • Teatr Lalki i Aktora

Lokalizacja

Łomża • Teatr Lalki i Aktora
Niesamowite przygody skarpetek

Organizator

Niesamowite przygody skarpetek

Komentowanie jest wyłączone

Translate