Mądrość Lasu

Grupa wiekowa: 4+

 


Głównym bohaterem jest pies – Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukuje swojego miejsca na ziemi. Początkowo nie rozumie dlaczego stracił dom, wciąż tęskni za właścicielem. W swojej wędrówce spotyka leśne zwierzęta, dzięki którym poznaje siebie, odkrywa swoją tożsamość i uświadamia sobie jak istotna w jego życiu jest obecność człowieka. Pod koniec zyskuje dom, doświadcza miłości, znajduje akceptację. Akcja toczy się w przyjaznym, tajemniczym lesie. W kreowaniu świata przedstawionego pomogą lalki teatralne, zwierzęta animowane przez aktorki. Dzięki nim dziecko przybliży się do dzikiego świata natury i łatwiej przyswoi trudny temat odrzucenia.

Scenografia jest kolorowa, miękka i bezpieczna dla młodego widza. Dzieci będą siedziały na ziemi na kolorowych, tkanych dywanach i poduchach blisko przestrzeni gry aktorskiej, dzięki czemu relacja scena-widownia zostanie zatarta. Taki zabieg zmniejsza dystans i pozwala dzieciom szybciej oswoić się z wizytą w teatrze. Widowisko jest bogate w walory artystyczne oraz edukacyjne, które mają na celu uwrażliwienie najmłodszego widza na potrzeby zwierząt oraz dbałość o naturę. Ważną częścią spektaklu są piosenki, które dodają lekkości historii i wzbogacają jej przekaz. Spektakl kończy się krótkim warsztatem teatralno – muzycznym pt. „Dźwięki lasu”.

Scenariusz: Tomasz Bieliński
Reżyseria: Daria Głowacka, Julia Sacharczuk
Scenografia: Sylwia Maciejewska
Muzyka: Jacek Sienkiewicz
Obsada: Daria Głowacka, Julia Sacharczuk


 

Spektakl dofinansowano w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża

 


 

Bilety na spektakle odbywające się w sali widowiskowej TLiA są dostępne w Biurze Organizacji Widowni oraz za pośrednictwem platformy Bilety24.
Rezerwacje i wejścia grupowe: 86 216 31 93, 666 383 704.

Harmonogram

17:00 -
Mądrość Lasu

Data

niedziela - 25.08.2024
Łomża • Teatr Lalki i Aktora

Lokalizacja

Łomża • Teatr Lalki i Aktora
Mądrość Lasu

Organizator

Mądrość Lasu

Komentowanie jest wyłączone

Translate