Urodzony w 1960 roku, w latach 1988-1998 manager i dramaturg w Teatrze Młodzieży w Nowym Sadzie. Od 2007 do 2012 pełnił funkcję jego dyrektora, po czym znowu powrócił do dramatopisarstwa, aż do czerwca 2013 roku. Od 2013 redaktor naczelny magazynu teatralnego „Scena”. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma o sztuce lalkarskiej „Niti”, wydawanego przez Muzeum Teatru w Wojwodinie, oraz czasopisma „Agon”, poświęconego teatrowi i sztuce wizualnej. Był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych BANJALUKA-NIMA, członkiem Rady Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Suboticy oraz członkiem komisji artystycznej na Międzynarodowym Festiwalu Nowego i Alternatywnego Teatru (INFANT) w Nowym Sadzie. Aktualnie Zoran Djeric zajmuje stanowisko dyrektora generalnego Serbskiego Teatru Narodowego w Nowym Sadzie, a także jest współorganizatorem festiwalu Sterijino pozorje. Jest autorem 50 książek o tematyce teatralnej.
fot. Bartek Warzecha
Aleksandra Rembowska
Teatrolog, krytyk tańca. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze PWST im. A. Zelwerowicza i podyplomowych studiów Teorii Tańca na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Od 2016 roku kierownik literacki Teatru Lalka. Wieloletnia redaktorka miesięcznika Teatr, a także naczelna kwartalnika Le Théâtre en Pologne/Theatre in Poland. Od 2008 wykładowca UMFC, od 2010 roku adiunkt w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Autorka książki Teatr Tańca Piny Bausch. Sny i rzeczywistość (Trio, 2009), redaktorka albumu Adam Kilian. Fascynacje (Teatr Lalka, 2015), współredaktorka wydawnictwa Teatr Lalka 1945-2015. Samarkanda-Kraków-Warszawa (Teatr Lalka, 2017).
Bożena Sawicka
Teatrolog, kulturoznawca, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Podyplomowych Studiów Wiedzy o Teatrze, Filmie i Telewizji na UŁ oraz Podyplomowego Studium Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 1994 roku pracuje w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie zajmuje się instytucjami z obszaru teatru, muzyki i tańca. Współpracuje z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego, prowadząc wykłady na Studiach Podyplomowych – Zarządzanie Kulturą. Członkini wielu komisji konkursowych oraz jurorka festiwali teatralnych.
Mikołaj Malesza
Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz /1979/. Zajmuje się malarstwem, scenografią i wystawiennictwem. Autor 40 malarskich wystaw indywidualnych, jego prace prezentowano w ponad stu wystawach malarstwa polskiego w kraju i za granicą. Jest autorem około 80 scenografii. W latach 1991-2003 był scenografem teatru „Towarzystwo Wierszalin”, z którym został trzykrotnym laureatem nagrody Fringe First na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu. Od wielu lat współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi na terenie całej Polski. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego /2010/, laureat nagrody „Henryka” Związku Artystów Scen Polskich /2013/.
Grzegorz Kwieciński
Artysta plastyk, reżyser. Ukończył PLSP w Nałęczowie /1977/, Wychowanie plastyczne na UMCS w Lublinie /1981/, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Reżyserii Teatru Lalek /1985/. Dyrektor artystyczny Teatru Lalki i Aktora w Opolu /1984-1989/, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalek „Pinokio” w Łodzi /1990-1993/ oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach /1993 – 2002/. Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze-Gloria Artis” /2008/. Jest autorem ponad 80 realizacji teatralnych w teatrach lalkowych i dramatycznych. Od 1978 r. prowadzi autorski, plastyczny Teatr Ognia i Papieru, w którym zrealizował 14 spektakli obecnych na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce i na świecie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.