PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY XXVI  MIĘDZYNARODOWEGO  FESTIWALU TEATRALNEGO WALIZKA

JURY w składzie:

  • Wiesław Hejno /przewodniczący/
  • Igor Bojović
  • Eva Farkašova
  • Marek Waszkiel

Po obejrzeniu trzynastu konkursowych przedstawień :

  • „Jak Shlemiel szedł do Warszawy” Maribor Puppet Theatre /Słowenia/
  • „Bleee…” Teatru Maska w Rzeszowie /Polska/
  • „Domy klaunów” Merlin Puppet Theatre z Aten /Grecja/
  • „Słoń i Kwiat” Grupy Coincidentia i Białostockiego Teatru Lalek /Polska/
  • „Kleist – o teatrze marionetek lub pokonywanie grawitacji w trzech aktach” Theater des Lachens z Frankfurtu /Niemcy/
  • „Piotruś i Wilk” Bóbita Puppet Theatre z Pécs /Węgry/
  • „Tutaj” Oriantheatre Dance Company z Paryża /Francja/
  • „Zapiski wariata” Belorussian Theatre Lialka z Witebska /Białoruś/
  • „W brzuchu wilka” Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina /Polska/
  • „Taniec Flory” Avital Dvory Visual Theater Group z Tel Awiwu /Izrael/
  • „Głośniej!” Teatru Malabar Hotel z Warszawy /Polska/
  • „Czarna owca” Teatrodistinto z Valenzy /Włochy/
  • „Flecista z Hamelin” The Puppet Theatre z Koszyc /Słowacja/

postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 2.500,00 ufundowane przez Prezydenta Łomży oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego otrzymuje spektakl „Kleist – o teatrze marionetek lub pokonywanie grawitacji w trzech aktach” Theater des Lachens z Frankfurtu /Niemcy/.

Nagrodę w wysokości 1.500,00 ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz statuetkę ufundowaną przez Telewizję Polską oddział w Białymstoku otrzymują: Daniel Gol, Alessandro Nosotti, Laura Marchegiani za koncepcję i reżyserię spektaklu „Czarna owca” Teatrodistinto z Valenzy /Włochy/.

Nagrodę w wysokości 1.500,00 ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego otrzymuje Svjetlan Junaković za scenografię przedstawienia „Jak Shlemiel szedł do Warszawy” Maribor Puppet Theatre /Słowenia/.

Nagrodę w wysokości 1.500,00 ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża otrzymuje Charlotte Wilde za muzykę do przedstawienia „Głośniej!” Teatru Malabar Hotel z Warszawy /Polska/.

Nagrodę w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymuje Alice Therese Böhm za kreację aktorską w przedstawieniu „Kleist – o teatrze marionetek lub pokonywanie grawitacji w trzech aktach” Theater des Lachens z Frankfurtu /Niemcy/.

Nagrodę w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk oraz Michał Jarmoszuk za zespołową kreację aktorską w przedstawieniu „Słoń i Kwiat” Grupy Coincidentia i Białostockiego Teatru Lalek /Polska/.

Nagrodę w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Redaktora Naczelnego Gazety Współczesnej w Białymstoku otrzymują: Orit Lebovitz-Novich, Ifat Vayner Itzkovitch oraz Moria Benavot za zespołową kreację aktorską w przedstawieniu „Taniec Flory” Avital Dvory Visual Theater Group z Tel Awiwu /Izrael/.