Skąd Mikołaj wie?

Rozpoczął się okres świąteczny, a wraz z nim na scenę wkroczył spektakl autorstwa Liliany Bardijewskiej pt. „Skąd Mikołaj wie?” w reżyserii Rafała Swaczyny. W tym roku razem z TVP3 Białystok przygotowaliśmy dla Was specjalną niespodziankę. Nasz świąteczny spektakl tym razem pojawi się również w telewizji w ramach projektu Iteatr! Transmisja spektaklu odbędzie się na żywo – 16 grudnia 2021, godz. 11:00.

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który TVP realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

Udział w projekcie nie wymaga wielu formalności. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: sekretariat.bialystok@tvp.pl – zgłoszenie powinno nazwę szkoły i ilość uczestników, aby otrzymać link do transmisji i scenariusz zajęć na podstawie spektaklu.

Skąd Mikołaj wie? Odpowiedź na to pytanie kryje się na strychu w domu małego Krzysia, gdzie swoje miejsce znalazły Miś, Pajac i inne niechciane zabawki. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia do sfatygowanych zabawek dołącza Czarownica, która wkrótce zostanie zaniesiona pod choinkę. Miś i Pajac pod wpływem wizyty nowej koleżanki postanawiają jeszcze raz spróbować wydostać się ze strychu. Współcześnie, praktycznie nieograniczony dostęp do technologii i nowoczesnych zabawek sprawia, że niezwykle łatwo jest rzucić w kąt niechcianą zabawkę i zastąpić ją nową. Czasami jednak zdecydowanie ciekawiej jest tchnąć nowe życie w stare zabawki i sprawić by w ich oczach znów pojawiło się odbicie dziecięcego uśmiechu.

 


 

W związku z obowiązkiem dostosowania się do warunków prezentacji wydarzeń artystycznych uprzejmie informujemy, że na spektakle mamy dostępną ograniczoną ilość miejsc na sali widowiskowej. Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą o wcześniejszą rezerwację online lub telefoniczną.

Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji Widowni:
tel. 86 216 31 93, 666 383 704

Harmonogram

11:00 -
Skąd Mikołaj wie?

Data

czwartek - 16.12.2021

Lokalizacja

Łomża • Teatr Lalki i Aktora + iTeatr TVP
Skąd Mikołaj wie?

Organizator

Skąd Mikołaj wie?

Komentowanie jest wyłączone

Translate